Czas zwrotu aplikacji w Google Play wydłużony do 2 godzin

Przewijaj

Zgodnie z zapowiedziami, Google zdecydowało się na wydłużenie czasu zwrotu aplikacji zakupionej w sklepie GooglePlay.

Dotychczas konsumentowi przysługiwało 15 minut od momentu zakupu na zapoznanie się z pobranym programem, co czasem nie wystarczyło nawet na pobranie aplikacji do pamięci smartfonu. Być może mając to na uwadze, firma Google zdecydowała się na wydłużenie czasu “testowego” dla aplikacji dla Androida do dwóch godzin.

W przypadku podjęcia decyzji o zwrocie, użytkownikowi przysługuje pełen zwrot kosztów. Przypomnijmy, że jest to tylko wyraz dobrej woli samego usługodawcy, ponieważ zgodnie z przepisami amerykańskiego i europejskiego prawa (a w Polsce ustawy o prawach konsumenta, która niebawem wejdzie w życie) odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny przy zawieraniu umów na odległość nie podlegają towary o charakterze cyfrowym.

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Z warunków opisanych na stronie Google wynika, że nie wszystkie aplikacje muszą jednak oferować taką możliwość.

Aplikacje można zwracać z pułapu aplikacji dla telefonu/tabletu lub bezpośrednio z komputera. W tym celu należy odpalić aplikację Google Play, wybrać zakładkę “Moje aplikacje”, a następnie skorzystać z opcji “Zwrot środków”. Procedurę zwrotu przez przeglądarkę internetową obrazuje poniższa, przygotowana przez Google grafika.

Fot. tytułowa: Karlis Dambrans/Flickr ze zmianami, CC BY 2.0

2 Comments

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *