Ustawa o ochronie danych osobowych doczekała się jednolitego tekstu
04 Wrz 2014

Ustawa o ochronie danych osobowych doczekała się jednolitego tekstu

04 Wrz 2014

Tę albo już kolejną ustawę o ochronie danych osobowych czeka świetlana przyszłość medialna. Problem prywatności, ochrony danych oraz kompletny brak poszanowania tych kwestii ze strony dużych przedsiębiorstw (m.in.) telekomunikacyjnych mogą być przedmiotem wielu interesujących zagadnień prawnych. 

Do tego dochodzą wszelkie wymogi dotyczące ochrony danych osobowych z jakimi muszą mierzyć się producenci stron www, mobilnych aplikacji czy sklepów internetowych. Będzie nam o wiele łatwiej dyskutować na ich temat dzięki nowej, jednolitej wersji ustawy o ochronie danych osobowych, która została wreszcie opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Tekst poniżej (w przypadku osiągnięcia limitu przepustowości proszę kliknąć link w komunikacie). Szerzej tematyką ochrony danych osobowych – o którą często pytają Czytelnicy Techlaw.pl – będziemy zajmowali się jesienią.

Leave a comment
More Posts
Comments
 • Marcin Laskowski

  Jakubie a planujesz jakiś tekst o prawach patentowych ?
  Dlaczego patent amerykański który nie spełnia Polskich warunków patentowych ma u nas obowiązywać lub nie. A i czekam na podsumowanie tej nowej ustawy :)

  • Nie jeden, a kilka(naście)!
   Niestety, czas dość mocno w tej materii ogranicza, choć robię co mogę ;)

  • dual-boot

   Nowa ustawa jak nowa ustawa – tekst jednolity, a więc zawierający wszystkie zmiany oficjalnie, posiadający domniemanie prawdziwości. Przepisy te co wcześniej, tylko w jednym miejscu oficjalnie.

   Co do patentu – skoro nie spełnia naszych warunków, to dlaczego miałby obowiązywać? :) Póki co nie ma patentu europejskiego o jednolitym skutku, a tym bardziej – nie zanosi się, byśmy należeli do tego systemu. Zatem krótka piłka – jeśli spełnia warunki to jest, jeśli nie to nie ma :)

 • Witold Moryksiewicz

  Wynika to z porozumienia o współpracy patentowej PCT – Układ Waszyngtoński którego Polska jaki USA są sygnatariuszami.

 • dual-boot

  Proszę nie wprowadzać w błąd – tekst jednolity, a nie ujednolicony ;) ! http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/tekst-jednolity-to-nie-to-samo-co-tekst-ujednolicony
  Podziwiam organizację czasu, by tworzyć tyle wpisów na różnych blogach, nawet jeśli są częściowo odtwórcze.

Comment