Techlaw.pl partnerem konkursu ITele©t 2014

Przewijaj

Jest mi niezwykle miło poinformować, że Techlaw.pl wystąpi w roli jednego z partnerów medialnych tegorocznego konkursu  ITele©t, adresowanego do pasjonatów – szczególnie – prawa nowych technologii. Oddaję głos ELSA Poland:

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się konkursów Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland organizowanego we współpracy z kancelarią DLA Piper – Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu prawa własności intelektualnej, nowych technologii (IP) i prawa komunikacyjnego – ITele©t.

ITele©t został stworzony z myślą o studentach IV i V roku studiów prawniczych, którzy swoją przyszłość wiążą z prawną ochroną własności intelektualnej, rynkiem komunikacji elektronicznej i nowymi technologiami. Tematyka konkursu związana jest z obszarem wciąż rozwijających się dziedzin prawa.

Zadaniem uczestników jest rozwiązanie jednego z kazusów konkursowych dotyczących tematyki prawnej konkursu, które zostały skonstruowane przez prawników z kancelarii DLA Piper. Termin nadsyłania prac upływa 26 kwietnia 2014 r.

Nad poprawnością nadesłanych prac czuwać będzie grono ekspertów w dziedzinie ochrony własności intelektualnej, nowych technologii oraz prawa telekomunikacyjnego. Ocenie podlegać będzie poprawność merytoryczna, logiczna i językowa, trafność argumentacji, identyfikacja prawa i dobór literatury oraz sposób prezentacji rozwiązania. Dokładne informacje o Jury można znaleźć pod linkiem: http://www.elsa.org.pl/itelect/index.php?p=jury.

Do etapu ustnego, który polega na przeprowadzeniu rozmowy z wybranymi uczestnikami na temat związany z pracą konkursową, przechodzą minimum trzy najlepsze osoby wyłonione przez Jury. Zwycięzcy spotkają się 15 maja w Warszawie.

Sukces dotychczasowych edycji tego projektu świadczy o dużym zainteresowaniu studentów stosunkowo młodymi dziedzinami prawa. Każdy z uczestników musi się bowiem wykazać szeroką wiedzą prawniczą oraz rozeznaniem w zagadnieniach związanych m.in. z problematyką Internetu i rynku komunikacji elektronicznej, jak również umiejętnym posługiwaniem się słowem pisanym.

Główną nagrodą w Konkursie jest opłacenie pobytu, przelotu oraz pokrycie części kosztów, wydatków osobistych podczas „Summer school” na Wydziale Prawa Własności Intelektualnej i Biotechnologii w Giessen w Niemczech, która odbędzie się w dniach 19 lipca – 16 sierpnia.

Nagrodą specjalną jest opłacenie pobytu podczas „Law School” w Poznaniu, odbywającej się w dniach 20-27 lipca 2014 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie! Więcej szczegółów na: www.elsa.org.pl/itelect

Fot. tytułowa: Robert Aghte/Flickr  ze zmianami, CC BY-SA 2.0

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *