Nieziemski soundtrack z serialu Suits

Przewijaj

Suits (w Polsce dystrybuowany pod nazwą “W garniturach”) to popularny amerykański serial, opowiadający o perypetiach – głównie zawodowych – amerykańskich prawników.

Serial początkowo podbił serca polskich studentów prawa, tęsknie wzdychających do jego bohaterów i ich pasjonujących wyzwań wytyczanych w ramach nowojorskich korporacji prawniczych. Jego fenomen szybko jednak stał się powszechnie znany także w szerszych kręgach miłośników zagranicznych seriali ze względu na rewelacyjne, błyskotliwe dialogi i świetnie wykreowanych bohaterów, z charyzmatyczną Donną i Louisem na czele. W tle tego sukcesu znalazła się również świetna ścieżka dźwiękowa, która umiejętnie “godzi” fanów często bardzo różnych gatunków muzycznych.

Czytaj też w ramach cyklu prawo po godzinach:

Od kilku lat zbieram sobie tytuły utworów wykorzystanych w Suits (dominuje indie rock, jest też trochę bluesa czy muzyki elektronicznej) w ramach playlisty w serwisie Spotify i dziś z tą playlistą w ramach cyklu “prawo po godzinach” postanowiłem Was zostawić. Nie będziecie żałować, nawet jeśli nie oglądacie “Suits”!

Lub słuchaj bezpośrednio w Spotify.

Wyprodukowany przez USA Network serial Suits jako “W garniturach” możecie oglądać w stacjach Canal+, Canal+ Film i FOX. Jeżeli program telewizyjny nie kłamie, latem w późnych godzinach nocnych powtórki pierwszego sezonu emituje też TVP1. Pomimo umiarkowanego sukcesu komercyjnego, Suits zbiera fantastyczne oceny ze strony krytyków (np. “Suits jest dla prawników tym, czym Downton Abbey było dla arystokracji“) Jak to w przypadku telewizyjnych produkcji bywa – powiązanie fabuły z branżą prawną jest uproszczone, dostosowane do wymogów odbiorcy i czysto umowne. W żaden sposób nie obniża to oczywiście jakości seansu, a nawet wręcz przeciwnie!

Fot. tytułowa: materiały promocyjne “Suits”

7 Comments

  1. Kuba, wielkie dzięki! Muzyka z Suitsów to mistrzostwo świata. Ilekroć oglądam, zastanawiam się, dlaczego w naszych produkcjach jest tak denne tło dźwiękowe. A nie, zaraz, w polskich produkcjach mało co jest denne, zaczynając od dialogów. No, ale to nie ten temat. Dzięki za muzykę, będę miał co słuchać w pociągu do Gdyni :-)

  2. Zdecydowanie kapitalny serial, mimo średniego ostatniego sezonu, zas muzyka zwraca na siebie uwagę. Swego czasu intensywnie męczyłem ;-)

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *