Tydzień dla ecommerce na techlaw.pl – przygotuj swój sklep na nową ustawę o prawach konsumenta

Przewijaj

25 grudnia wchodzi w życie nowa ustawa o prawach konsumenta, która sporo zmienia w życiu lubiących robić zakupy, ale ciężar dostosowania się do nowych przepisów spada na barki przedsiębiorców. Najtrudniej będą mieli ci internetowi.

W prawie zmienia się naprawdę sporo, na dodatek niektóre z tych zmian mają dość złożony charakter. Znika między innymi instytucja niezgodności towaru z umową, która już od dawna powodowała wiele problemów interpretacyjnych i notoryczne mylenie je z rękojmią (która teraz z kolei doczeka się odnowionej formy). Sklepy internetowe, których właściciele często zaglądają na techlaw.pl, czekają jednak nie tylko zmiany w regulaminach czy procedurze funkcjonowania, ale też konieczność dokonania strukturalnych zmian w obrębie funkcjonowania samej witryny. Takich niuansów jest niestety sporo.

Z tego też względu przygotowałem dla Was, przede wszystkim zajmujących się prowadzeniem działalności typu ecommerce (ale zapraszam również robiących zakupy w sieci, gdyż i oni znajdą przydatne dla siebie informacje) poradnik. Jest to pierwszy tego typu cykl “Tydzień dla” na łamach techlaw.pl i mam nadzieję, że spotka się on z ciepłym przyjęciem. Przez siedem następnych dni, zaczynając od dziś, nowe obowiązki wynikające z ustawy o prawach konsumenta i zmiany kodeksu cywilnego będę omawiał w ramach codziennie publikowanych artykułów.

Nie obiecuję, że – szczególnie w indywidualnych przypadkach – poradnik ten całkowicie zastąpi Wam pomoc prawnika lub odpowie na wszelkie możliwe wątpliwości. Wierzę jednak, że poprowadzi Wasze sklepy w dobrym kierunku, uczulając na szczególnie newralgicznie kwestie. Jeżeli uznacie, że mimo wszystko wolicie skorzystać z fachowej pomocy, zapraszam do kontaktu przez adres e-mail: kuba@techlaw.pl.

Poniżej znajduje się lista zagadnień, które zostały omówione na łamach bloga. Lista będzie uzupełniana i aktualizowana na bieżąco. Zachęcam również do monitorowania aktualizacji na techlaw.pl za pośrednictwem Facebooka i Twittera.

Artykuły:

Wzory:

Ustawa:

[alert type=”warning”]”Tydzień dla e-commerce” to cykl adresowany dla przedsiębiorców zajmujących się handlem w internecie, przygotowujący ich na nadejście nowych przepisów. Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, zapraszam do kontaktu: kuba@techlaw.pl[/alert]

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *